APIVITAL® sirup (14kg)

APIVITAL SIRUP - řepné invertní krmivo pro včely

Co se týče našeho APIVITAL tak nejlepší je Vaše osobní zkušenost. Na našich včelnicích inverty krmíme a jsme s ním spokojeni. Doporučujeme ho každému ozkoušet. Na požádání můžeme dodat reference.

APIVITAL SIRUP je balen po kbelících á 14 kg a je tedy ideální pro manipulaci, skladování i podávání. Kbelík je zároveň levným krmítkem, a lze jej použít posléze na cokoliv včetně skladování medu.


U invertu je možný pouze osobní odběr. Invertní krmivo nezasíláme přepravní službou.


Z praxe můžeme potvrdit nižší náklady na práci při krmení. Kbelíky invertu stačí 1x při hezkém počasí dovést na stanoviště a pak už jen lít. Nic nemícháte a nepřipravujete. Invert lze skladovat venku, na dešti a i po roce skladování nejsou žádné problémy. Invert nepodléhá krystalizaci, ale tzv. vločkovatění = těstovatění - žádné tvrdé krystaly a jakmile se zásoby oteplí od plodového hnízda, vločky se opět rozpustí.

Kolik invertu oproti cukru spotřebujete? Cca + 10% jako kila cukru. Obsah vody je okolo 22 % vody. Chybí ale 10% energie, která se ušetří menším štěpením. A tím tedy více z krmiva zůstává. Krmíme 1 kbelík tedy 14 kg invertu na 1 nástavek 39 x 24 a tedy 2 kbelíky to je 30 kg na 2 nástavky 39 x 24, Langstroth 285 + 159 atd.

Invert není úplně vhodný na podněcování, nevoní, je to poklidné krmení. Pro podněcování v předjaří více doporučujeme APIVITAL těsto, jež je taktéž invertní krmivo, ale cukerného - řepného původu ve formě těsta. Při podněcování může dojít k narušení pozdějších medných zásob. Doporučujeme přejít na vytáčení medu pouze z medníkových plástů a nepřevěšovat.

APIVITAL® sirup obsah v sušině
fruktóza 40%
glukóza 30%
sacharóza 30%
vyšší cukry méně než 1%
sušina 72,5%
HMF max 10mg/kg
(při měření ve VÚVč v Dole naměřeno u našeho vzorku 1,8mg/kg)

649,00 Kč